Menu

Kosmetyki domowe

Kosmetyki domowe

 

Zamiast kupować drogie kosmetyki, możemy je zastąpić domowymi preparatami. Surowców w spiżarce mamy pod dostatkiem. Większość proponowanych kosmetyków stosowały z powodzeniem już nasze prababcie.


Oliwa. Paznokcie wzmocnisz, zanurzając je w ciepłej oliwie. Do pielęgnacji włosów doskonały jest balsam domowej roboty: oliwę i sok z cytryny zmieszaj z żółtkiem

Ogórek. Plasterki świeżego ogórka nałożone na powieki nawilżą skórę wokół oczu i poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejszają obrzęki.

Cytryna. Jeśli masz ciemne łokcie wybielisz je sokiem z cytryny. W tym celu cytrynę przekrój na pół i jedną połówką mocno pocieraj łokcie. Następnego dnia powtórz zabieg drugą połową cytryny. Wklep krem nawilżający.

Banany. Jeśli masz już zbyt dojrzałe banany, możesz je wykorzystać do maseczki wygładzającej skórę, rozgnieć banan, dodaj łyżeczkę miodu i papkę nałóż na twarz. Zmyj po 15 minutach.

Sól. Przy znerwicowaniu lub fizycznym zmęczeniu pomocna jest kąpiel z dodatkiem kilku garści soli.

Lód. Przystępując do makijażu, dobrze jest przetoczyć po twarzy kostkę lodu, aby pozamykać pory skóry. Ułatwi to zrobienie makijażu.

Źródła : ABC PRAKTYCZNEJ PANI – Grażyna Sieradzka str. 45- 46
http://mowimyjak.se.pl/styl-zycia/moda-i-uroda/domowe-kosmetyki-z-kwiatow-jak-je-zrobic,14_72303.html

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas