Menu

Obchody Światowego Dnia Chorego w Łąkocinach

Obchody Światowego Dnia Chorego w Łąkocinach

W sobotę, 10 lutego br. w Łąkocinach po raz kolejny obchodzono Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. To doskonała okazja do refleksji nad tajemnicą cierpienia, ale także sposób na uwrażliwienie społeczeństwa na chorych. W tym roku obchody Światowego Dnia Chorych odbywały się już po raz dwudziesty szósty.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach, podczas której zgromadzeni wierni modlili się w intencji chorych, cierpiących, ich bliskich oraz pracowników służby zdrowia. Podczas mszy świętej ksiądz pobłogosławił i namaścił Najświętszym Sakramentem indywidualnie każdego chorego obecnego w kaplicy. Dalsza część uroczystości odbyła się na Sali wiejskiej w Łąkocinach, na którą zaprosił Radny Zenon Janas wraz z Radą Sołecką. Wśród gości obecny był m.in.: wótj gminy Piotr Kuroszczyk, z-ca wójta Antoni Hadryś, radny powiatowy Piotr Walkowski oraz dyrektor szkoły w Łąkocinach Danuta Walisiak. Uroczystości Światowego Dnia Chorego przyświecało w tym dniu motto „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Antoine de Saint-Exupery „Mały Książę”.

Radny Zenon Janas podziękował wójtowi gminy oraz jego zastępcy za ofiarowaną pomoc i objęcie swoim patronatem tak szczytnej uroczystości jaką jest Dzień Chorego. „Uważam, że dla wszystkich chorych, cierpiących, samotnych jest to bardzo ważny dzień roku. Możecie Państwo być tutaj razem z nami, wspólnie spędzić czas przy rozmowach, wspomnieniach, refleksji w ciepłej i miłej atmosferze. Życzę Państwu wszystkiego dobrego, wytrwałości w walce z chorobą i szybkiego powrotu do zdrowia” - mówił składając życzenia wójt gminy.

Podczas części artystycznej zaproszeni goście mogli wysłuchać pięknych piosenek w wykonaniu młodej artystki Julii Błaszczyk, mieszkanki Łąkocin oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Łąkocinach. Dzieci recytowały piękne wiersze oraz zaprezentowały bardzo ciekawe i zabawne przedstawienie do wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Nie obyło się też bez koncertu piosenki biesiadnej przygotowanego przez zespół Łąkocanie pod kierunkiem pana Stanisława Furmanka. Na koniec dzieci obdarowały wszystkich zgromadzonych własnoręcznie wykonanymi laurkami „serduszkami” z mottem spotkania w środku. Spotkanie zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości, uśmiechu oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze zgromadzonych pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
źródło: http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2437&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas