Menu

Muzyczna podróż w czasie w przedszkolu w Sobótce

Muzyczna podróż w czasie w przedszkolu w Sobótce

 

05.03.2018r. Przedszkole Publiczne w Sobótce gościło przedstawicieli Zespołu Muzyki Dawnej „Effascinato” z Raszkowa.

Zespół ten przeniósł naszych milusińskich w odległy świat muzyki średniowiecznej i renesansowej. Dzieci miały okazję posłuchać muzyki i zobaczyć piękne i niecodzienne stroje z epoki.
Założyciel zespołu, pan Łukasz Naczke bardzo szybko nawiązał kontakt z przedszkolakami. Na początku przedstawił nam w skrócie historię zespołu oraz opowiedział o jego sukcesach. A było ich niemało – m.in. występ w popularnym programie telewizyjnym „Mam talent”. Potem w ciekawy i humorystyczny sposób przekazał dzieciom garść informacji na temat budowy i brzmienia, niektórych instrumentów. Dzieci z otwartymi buziami i z wielkim zainteresowaniem chłonęły wszystkie ciekawostki. Każde dziecko osobiście mogło wziąć do ręki flet, gitarę czy bęben i poczuć się jak prawdziwy muzyk.
Pan Łukasz zabawiał także dzieci, grając znane utwory na saksofonie i akordeonie. Przedszkolaki z wielką łatwością i bez żadnej pomyłki, odgadywały usłyszane melodie z bajek. Dzięki temu mieliśmy przyjemność nie tylko posłuchać wspaniałej muzyki, ale i wspólnie potańczyć.
To był niezapomniany dzień w naszym przedszkolu. Jeszcze raz pragniemy podziękować zespołowi „Effascinato” za przeprowadzone warsztaty muzyczne i za wspaniałą zabawę.

Tekst: Magdalena Potaśniczak
Zdjęcia: Ilona Ziętek

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas