Menu

Radość mieszkańców Kwiatkowa z wyremontowanej sali wiejskiej

Radość mieszkańców Kwiatkowa z wyremontowanej sali wiejskiej

 

Dnia 7 kwietnia 2018 r. o godzinie 19:00 odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej sali wiejskiej w Kwiatkowie.

 Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, zastępca Wójta Gminy Antoni Hadryś, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Śniegowski, Radna Gminy Ostrów Wielkopolski Maria Wojtczak, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Radny Powiatowy Damian Grądzielewski oraz mieszkańcy wsi Kwiatków. Podczas uroczystości mieszkańcy Kwiatkowa nie ukrywali radości i wzruszenia z przeprowadzonego remontu sali wiejskiej.

Na przestrzeni wielu lat budynek ten dla mieszkańców Kwiatkowa pełnił funkcję obiektu, w którym organizowali różne spotkania, czy uroczystości. Jednak z biegiem lat stał się mało interesującym ze względu na pogarszający się stan techniczny oraz wygląd wnętrza odbiegający od obecnym standardów.

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Kwiatkowie w całości sfinansowana została z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski.

Zakres wykonanych prac remontowych obejmował:

- montaż nowego sufitu powieszanego typu Armstrong,

- montaż oświetlenia sufitowego,

- zerwanie istniejącej boazerii oraz futryn,

- ściany: klejenie płytami G-K, szpachlowanie, malowanie i lakierowanie lamperii,

- drzwi PCV wraz montażem w ilości 3 szt.

- wejście na salę, do kotłowni i na mniejszą salę,

- położenie paneli i listew przypodłogowych,

Wykonawcą modernizacji świetlicy była firma Usługi Remontowo - Wykończeniowe Tomasz Bolach, Świnków 7, 63-714 Kobierno.

Prace remontowe udało się wykonać przed terminem wynikającym z umowy tj. 30 kwietnia 2018 roku. Roboty trwały od 19.02.2018 r. do 22.03.2018r.

Całkowita wartość robót wyniosła: 66.608,98 zł.

Po przeprowadzonej modernizacji sala wiejska będzie z pewnością w większym stopniu służyła lokalnej społeczności do różnego rodzaju spotkań i organizacji imprez. Szefowa KGW w Kwiatkowie Krystyna Sobczak serdecznie podziękowała wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomagały podczas remontu. To bowiem dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności – pań z KGW, strażaków z OSP i mieszkańców wsi, pomocy przy rozbiórkach i innych pracach udało się wykonać większy zakres prac niż przewidywano. Została wyremontowana mała salka z kominkiem, w której tutejsza młodzież będzie mogła się spotykać, aby porozmawiać, pograć w różne gry, a tym samym zintegrować się. Dodatkowo wymieniono drzwi wejściowe.

Wójt Gminy Piotr Kuroszczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Piotr Śniegowski podziękowali Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwiatkowie i mieszkańcom za wkład w trakcie realizacji zadania, za pomoc i włożony trud w przygotowanie uroczystości i poczęstunku, życząc jednocześnie zadowolenia i samych przyjemnych chwil spędzonych w tak pięknej sali wiejskiej.

źródło: http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2481&akcja=artykul

Ostatnio zmienianywtorek, 10 kwiecień 2018 07:49

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas