Menu

Spektakl teatralny pt:”Separacja”

Spektakl teatralny pt:”Separacja”

 

23 marca na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim byliśmy świadkami spektaklu teatralnego pt:”Separacja”.

Było to małoobsadowe przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru SCENA RODE Kraków – Tarnów. Spektakl był opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. Ich małżeńskie perypetie ukazują wszystkie te problemy, z którymi na co dzień borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwoliło nam spojrzeć na nie z dużym dystansem, a dowcipne dialogi i humor były gwarancją znakomitej zabawy.
Odtwórczynią roli Joanny była Anna Lenczewska – krakowska aktorka teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Patryka grał zaś autor sztuki – Mariusz Marczyk – aktor i zarazem założyciel Sceny „Rode”. Pisze powieści, dramaty i książki poetycki, m. in. „Dziadek – carski oficer”, „Fetysze Izydora Bluma”, czy „Przypadki ludzkiej nieśmiałości”.
Po spektaklu odbyła się promocja najnowszej powieści Mariusza Marczyka „Przypadki męskiej nieśmiałości".

foto:GOK Wysocko Wielkie

Komentarze   

0 #1 Anna Lenczewska 2018-04-24 08:20
Bardzo proszę o sprostowanie, ponieważ nie ja byłam odtwórczynią roli Joanny. Od września 2016 roku nie gram już w tej sztuce. Pozdrawiam. A.Lenczewska
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas