Menu

Mieszkańcy wsi Smardowskie Olendry dbają o swoją "Małą Ojczyznę"

Mieszkańcy wsi Smardowskie Olendry dbają o swoją "Małą Ojczyznę"

 

Każdy doskonale wie, jak ważne dla naszego zdrowia jest czyste powietrze i natura. Każdy też czuje się dobrze, gdy jego „mała ojczyzna” jest czysta i piękna… I właśnie dlatego – już po raz IV – mieszkańcy Smardowskich Olendrów postanowili posprzątać swoją wieś.

1 maja br., w Święto Pracy, mieszkańcy wsi nie próżnowali, lecz aktywnie włączyli się w akcję sprzątania wsi, którą zorganizowała sołtys wsi pani Maria Sroczyńska wraz z Radą Sołecką. Przy pięknej pogodzie, jaka dopisywała tego, liczna grupa mieszkańców wsi podjęła się tego zadania. Były to osoby w różnym wieku – starsi, młodsi i najmłodsi mieszkańcy wsi, dla których była to również pożyteczna lekcja ochrony środowiska. Akcja polegała na sprzątaniu śmieci zalegających na poboczach dróg i rowach przydrożnych w Smardowskich Olendrach. Jej celem było również budowanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców.

Aby tradycji stało się zadość organizatorzy na zakończenie zaprosili wszystkich aktywnych uczestników akcji na ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Akcję sprzątania można uznać za udaną, gdyż z wielu miejsc „zniknęły" śmieci, a mieszkańcy, jak sami powiedzieli, na stałe już wpisali ją w grafik swoich zadań.

Więcej takich akcji, które budują świadomość, odpowiedzialność i więź współpracy, a świat będzie nie tylko ładniejszy ale i lepszy.
Dorota Fibig

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas