Menu

Nowe auto dla OSP Topola Mała

Nowe auto dla OSP Topola Mała

 

W czerwcu ubiegłego roku zarząd OSP Topola Mała podjął decyzję o zakupie auta bojowego. Miesiąc później samochód stał w remizie OSP. Auto sprowadzono z Niemiec.

Iveco Magirus miał uszkodzoną kabinę, a koszt zakupu wraz z sprowadzeniem to tylko 17 tys zł. Kupiono również nową kabinę nie uszkodzoną i przystąpiono do remontu auta. Cały remont wyniósł ok 8 tys zł. Dodatkowo auto zostało zakonserwowane, odmalowane, wymieniono też elektrykę i wyposażono w sprzęt bojowy.

4 maja auto uroczyście poświęcono przez ks.Jacka Bochniaka, proboszcza parafii w Gorzycach Wielkich. W uroczystości brali udział Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski Tomasz Czuba, Prezes Gminny OSP Sylwester Kląskała, Komendant Gminny OSP Wiesław Janoś, sołtys wsi Przemysław Wala, osoby które wspomogły finansowo remont auta oraz sami strażacy z jednostki OSP Topola Mała i zaprzyjaźnionych jednostek. „Jednostka OSP Topola Mała jest specyficzną jednostką, tu nie czeka się aż coś się dostanie, tylko biorą inicjatywę w swoje ręce i działają. Oby było więcej takich jednostek w gminie, które podnoszą swoje kwalifikacje, mają wyniki w zawodach strażackich i działają dla społeczności” - podsumował pracę strażaków z Topoli Małej Komendant Gminny OSP Wiesław Janoś.

Samo auto to Iveco Magirus z 1992 z przebiegiem 15 tys. kilometrów, wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 2,5 tys. litrów z pompą i linią szybkiego natarcia.

tekst i zdjęcia: Jerzy Hnatyk

Anna Woźnica

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas