Menu

Nie wpuszczaj do domu nieznanych osób

Nie wpuszczaj do domu nieznanych osób

 

Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. Wczoraj, na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, dwóch mężczyzn i kobieta weszli do mieszkania pod pozorem sprawdzenia drożności instalacji wodno- kanalizacyjnej. Oszuści okradli seniorkę na kwotę ok. 8 tysięcy złotych.

Wczoraj, 23 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali zgłoszenie o kradzieży z mieszkania. Jak ustalili, dwóch mężczyzn i kobieta, którzy oszukali 82-letnią ostrowiankę weszli do mieszkania przedstawiając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Oszuści tłumaczyli, że chcą sprawdzić drożności instalacji wodno- kanalizacyjnej. Z informacji wynika, że gdy pokrzywdzona wraz z mężczyznami sprawdzała drożność rur, inna kobieta wykorzystując nieuwagę 82-latki weszła do jej sypialni i ukradła pieniądze. Starty jakie wyrządzili oszuści wyceniono wstępnie na ok. 8 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie czujności podczas wpuszczania obcych do mieszkania.

Przypominamy:

Nie wpuszczaj do domu nieznanych osób oraz takich, które oferują do sprzedaży towary po atrakcyjnych cenach, podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji lub proponują zawarcie korzystnych umów. Pamiętaj, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby uśpić czujność domownika i wzbudzić jego zaufanie.

Jeżeli do Twoich drzwi zapuka obca osoba podająca się za pracownika jakiejkolwiek instytucji, zawsze żądaj okazania stosownej legitymacji. Jeżeli jesteś w tym czasie sam w domu, poproś o wizytę w innym ustalonym terminie i zaproś na nią również kogoś zaufanego, kogoś z rodziny lub sąsiada. Telefon do instytucji, na którą powoływał się nieznajomy również jest wskazany.

źródło\;http://www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/aktualnosci/199166,Nie-wpuszczaj-do-domu-nieznanych-osob.html

Komentarze   

0 #1 Irena 2018-05-28 11:50
;-) :o Jeśli chodzi o wpuszczanie obcych osób do mieszkania to macie rację . Teraz kiedy zbliżają się wakacje będzie tych wizyt więcej . Ja nie wpuszczam do domu osób , których nie znam . Mówię , że zawołam synów i zamykam drzwi , a potem dzwonię na policję i pytam czy ktoś taki ma pozwolenie np. na zbieranie pieniędzy na ,, chore dziecko'' , co zdarzyło się parę razy . Nigdy takim osobom nie daję pieniędzy do ręki , tylko proszę o nr. konta . Są przygotowani , ale te numery są na wydartej kartce.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas