Menu

Borowiec. Droga powiatowa po remoncie

Borowiec. Droga powiatowa po remoncie

 

Mieszkańcy Borowca mogą już cieszyć się z wyremontowanej drogi powiatowej. Prawie kilometrowy odcinek zyskał nową nawierzchnię.

Droga jest ważnym ciągiem komunikacyjnym ponieważ łączy dwie gminy: Ostrów Wielkopolski i Raszków. Radości z remontu nie kryją mieszkańcy. Droga była w fatalnym stanie. Teraz jest bezpieczniej. - podkreśla Ryszard Adamek, radny i sołtys Borowca. Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się w połowie maja. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: starosta ostrowski Paweł Rajski, Roman Pacholczyk wicestarosta ostrowski, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, z-ca wójta Antoni Hadryś, Piotr Śniegowski przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski, Henryk Kwiecień z-ca przewodniczącego Rady Gminy, radni powiatowi: Maria Tomaszwska, Dariusz Pryczak i Piotr Walkowski, Ryszard Adamek radny Gminy Ostrów Wielkopolski. "Zabiegamy by drogi powiatowe na terenie naszej gminy były sukcesywnie remontowane. Cieszymy się z każdego kilometra. Przy okazji otwarcia drogi w Borowcu warto podkreślić wzorową współpracę zarówno z władzami jak i Radą Powiatu Ostrowskiego. " - mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Inwestycja podzielona była na dwa etapy. W I etapie zmodernizowano 800 metrów drogi, w tym roku kolejne 700 metrów. Pieniądze pochodziły z budżetu Powiatu Ostrowskiego.
źródło:"Zabiegamy by drogi powiatowe na terenie naszej gminy były sukcesywnie remontowane. Cieszymy się z każdego kilometra. Przy okazji otwarcia drogi w Borowcu warto podkreślić wzorową współpracę zarówno z władzami jak i Radą Powiatu Ostrowskiego. " - mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2527&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas