Menu

Zajęcia o bezpieczeństwie na drogach w ramach ogólnopolskiej akcji “ Kolejowe abc” w Przedszkolu w Biniewie.

Zajęcia o bezpieczeństwie na drogach w ramach ogólnopolskiej akcji “ Kolejowe abc” w Przedszkolu w  Biniewie.


W ostatnim dniu tuż przed pożegnaniem absolwentów przedszkola panie przedstawicielki Urzędu Transportu Kolejowego przy wsparciu Straży Ochrony Kolei oraz spółki PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadziły dla wszystkich przedszkolaków akcję edukacyjną na temat bezpieczeństwa na drodze i przejazdach kolejowych pt.:”Kolejowe ABC”.

Dzieci chętnie uczestniczyły w poszczególnych zadaniach utrwalając zasady poruszania się po drogach i przejściach pieszego, rowerzysty i prowadzącego samochód, zapoznając się z najważniejszymi znakami drogowymi i kolejowymi oraz ze sposobami reagowania na nie. Zajęcia zwracały uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach przez tory kolejowe, które znajdują się również w pobliżu przedszkola: w Biniewie, Górzenku i Szczurach. Dzieci za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymały od pań prowadzących worki z kamizelkami odblaskowymi i odblaskami oraz dyplomy uznania.

Elżbieta Mikołajczyk

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 25 czerwiec 2018 08:32

Komentarze   

0 #1 Irena 2018-06-25 12:38
:zzz Zajęcia z poruszania się na drogach , przejściach różnego rodzaju , to bardzo ważna rzecz . Dorośli bardzo często lekceważą ten temat , więc na pewno warto uświadomić i nauczyć dzieci . Gratulacje . Pozdrawiam .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas