Menu

Wiwat wakacje! Zakończenie roku szkolnego w Lewkowie

Wiwat wakacje! Zakończenie roku szkolnego w Lewkowie

22 czerwca br. już po raz ostatni wybrzmiał dzwonek kończący rok szkolny 2017/2018.

W tym dniu wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Ostrów Wielkopolski otrzymali świadectwa. W każdej szkole miały miejsce uroczyste akademie przygotowane na okazję zakończenia roku szkolnego.

W Szkole Podstawowej w Lewkowie gala zakończenia roku szkolnego połączona była z pożegnaniem kolejnego rocznika absolwentów gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego.

W gali zakończenia roku szkolnego uczestniczył m.in. Piotr Kuroszczyk wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Damian Grądzielewski radny Powiatu Ostrowskiego, Halina Mikołajczyk radna gminy Ostrów Wielkopolski, Stefania Kątna radna gminy Ostrów Wielkopolski, Maria Karolak sołtys wsi Lewków, Maria Bera Przewodnicząc GKRPA, Ks. Bronisław Chorzępa proboszcz parafii w Lewkowie. Licznie stawili się również rodzice, dumni z sukcesów dzieci.Pożegnania są trudne, ale nieuniknione, jak się okazuje. Skoro kończy się jakiś etap w życiu, trzeba się z nimi liczyć. Część lewkowskiej społeczności szkolnej zakończyła w piątek swoją obecność w trzyletnim życiu szkoły. Zaznaczyli ją, rozwijając swoją pasję, charakter, odnosząc sukcesy w wielu konkursach przedmiotowych, nawiązując relacje między sobą i z nauczycielami.

Być może ich drogi zupełnie się rozejdą, być może zawarte w szkole przyjaźnie przetrwają próbę czasu. Na pewno zostaną wspomnienia wspólnych radości, smutków, strachu przed klasówkami i zabaw na wycieczkach. Przywiązali się do nich również nauczyciele, którzy przez trzy lata dokładali wszelkich starań, by przygotować gimnazjalistów do egzaminów, ale także do dorosłego życia.

Na pożegnanie, po raz ostatni trzecioklasiści przygotowali część artystyczną, którą stanowił montaż słowno- muzyczny. Następnie wręczyli w podziękowaniu wszystkim nauczycielom i zaproszonym gościom symboliczne róże. Dyrektor szkoły Jacek Pisakowski podsumował miniony rok szkolny, a następnie podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie, pomysłowość, kreatywność oraz poświęcony czas.
„Drodzy uczniowie, przed Wami upragnione wakacje. Życzę Wam przede wszystkim bezpiecznych wakacji, aby czas wakacyjnej radości, był czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód. Życzę Wam również, aby na kolejny rok szkolny każdy z Was wrócił z zapasem sił, gotowy do podjęcia nowych wyzwań i zadań! – powiedział składając życzenia Piotr Kuroszczyk wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

W czasie uroczystości zostały rozdane gimnazjalistom świadectwa ukończenia gimnazjum, świadectwa z wyróżnieniem wraz z nagrodami książkowymi dla najlepszych absolwentów, uczniów szkoły podstawowej oraz listy gratulacyjne dla ich rodziców. Uczniowie zostali również nagrodzeni za pracę w samorządzie, za wolontariat. Wyróżnionych uczniów nagradzali: Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz wychowawcy. Nagrody książkowe podczas uroczystości otrzymali również uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce kwalifikując się do nagrody Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski, a także sukcesy w zawodach sportowych na szczeblach: gminnym, wojewódzkim oraz krajowym. Na zakończenie całej uroczystości z piosenką Majki Jeżowskiej „Bujany blues” wystąpił młody i bardzo zdolny uczeń szkoły podstawowej, Szymon Tokarki. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, a absolwentom gimnazjum startu w dorosłe życie i płynięcia pod prąd.
źródło: https://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2579&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas