Menu

Historyczny spacer po Wtórku

Historyczny spacer po Wtórku

W piątek 8 czerwca Marcin Fleischer gościł w świetlicy szkolnej, gdzie zaprosił uczniów do podróży w przeszłość. W prezentacji "Historyczny spacer po Wtórku" uczniowie mogli dowiedzieć się o historii Wtórku i losach Wtórkowian na przestrzeni wieków.

Podróż w przeszłość bardzo zaciekawiła dzieci, a szczególności skarb odkryty przez archeologów, dlaczego ponad 700 lat temu nie jechano za zakupy do galerii lub Witosa tylko do Wtórku, czy o procesie kobiety oskarżonej o czary. Także omówiono historię obiektów znajdujących się na terenie Wtórku, takich jak dawny zespół folwarczny, dawna karczma, szkoła, a także kapliczki i krzyże, które wznoszono w określonym celu. Natomiast w archiwalnych zdjęciach uczestnicy, spotkania mogli rozpoznać swoich przodków.
Na zakończenie uczniowie, którzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie dotyczące historii Wtórku otrzymali naklejkę symbolizującą naszywkę Polski Walczącej, czy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, dzięki współpracy Historycznego Wtórku z Instytutem Pamięci Narodowej. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali książeczkę od PTTK zachęcającą do konkursu "Turystyczna Rodzinka".

 

Marcin Fleischer

foto. ZSP Wtórek

Ostatnio zmienianypiątek, 29 czerwiec 2018 11:21

Komentarze   

+1 #3 Irena 2018-06-29 16:39
:lol: To prawda . I nigdy od takiego człowieka nie usłyszysz , że się nudzi . Prawda ? . Pozdrawiam .
Cytować
+1 #2 Marcin 2018-06-29 12:25
Pani Irenko, jak się ma pasję to czas można wygospodarować. Pozdrawiam serdecznie!
Cytować
+1 #1 Irena 2018-06-29 12:21
:lol: :eek: Odnośnie historii Wtórku . Marcin , kiedy ty masz na to wszystko czas ?. Brawo dla ciebie . Pozdrawiam serdecznie . Irena z Gorzyc .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas