Menu

Wycieczka młodych strażaków z MDP Wtórek

Wycieczka młodych strażaków z MDP Wtórek

W pierwszy poniedziałek wakacji, 25 czerwca młodzi strażacy z MDP Wtórek odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie.


Przewodnikiem po strażnicy PSP był mł. asp. Damian Resler, który w przystępny sposób omówił młodzieży specyfikę służby strażaków PSP, a także zaprezentował sprzęt, którym dysponuję ostrowska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza. Młodzi strażacy mieli okazję przymierzyć aparaty ochrony dróg oddechowych, czy unieść się na niewielką wysokość w koszu drabiny. Po zapoznaniu się z sprzętem gaśniczym, młodzież mogła zobaczyć ambulans Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zaprezentował ratownik medyczny, a zarazem strażak OSP Wtórek Michał Sobiś. Omówienie wyposażenia ambulansu przerwał wyjazd ZRM do zagrożenia życia. Po zakończeniu zwiedzania młodzi strażacy z MDP Wtórek podziękowali komendantom powiatowym PSP za gościnę.
Kolejnym punktem wycieczki była Baza LPR w Michałkowie, gdzie młodzież mogła zobaczyć latającą karetkę.

 

Źródło: https://www.facebook.com/Ochotnicza-Stra%C5%BC-Po%C5%BCarna-Wt%C3%B3rek-im-J%C3%B3zefa-Miko%C5%82ajczyka-162319173850613/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas