Menu

"LETNIE INSPIRACJE SMAKU" W KWIATKOWIE

"LETNIE  INSPIRACJE  SMAKU"  W  KWIATKOWIE

 

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Kwiatkowie zorganizowało w piękne, letnie popołudnie, 15. lipca, kolejny, już drugi piknik pokoleniowy. Tegoroczny piknik pokoleniowy odbywający się pod hasłem "Letnie inspiracje smaku" przyciągnął całe rodziny, na które czekało wiele niespodzianek.

Zarówno dzieci, jak i dorośli brali udział w konkurencjach sportowych, także tanecznych. Na najlepszych czekały drobne upominki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały prawdziwą ucztę kulinarną, podczas której goście mogli skosztować regionalnych dań, przygotowanych z sezonowych, letnich produktów. Na degustatorów czekały 4. stoły. Na pierwszym stole znalazły się: chłodnik litewski, szaszłyki warzywne z kurczakiem oraz kalafior zapiekany. Na drugi stole królowały owoce w postaci sałatki owocowej, pater ze świeżymi i suszonymi owocami, zupa wiśniowa z makaronem oraz nalewki: z czarnej porzeczki, z brzoskwiń i (!) sześcioletnia nalewka wiśniowa. Trzeci stół obfitował w słodycze: placek drożdżowy z sezonowymi owocami, jagodami, śliwkami, jabłkami oraz galaretki owocowe z borówkami, agrestem, wiśniami, truskawkami oraz brzoskwiniami. Przy czwartym, ostatnim stole, panie serwowały: ser smażony bez dodatków oraz z dodatkami w postaci: kminku, kopru, żurawiny, cebuli, także ogórki kiszone i smalec. Osobne stoisko serwowało kawę, herbatę oraz kiełbaski z grilla.
Na dzieci czekały dmuchane zamki. Chętni pod czujnym okiem policjantów mogli oznakować swoje rowery. Organizatorzy przewidzieli transmisję mundialowego pojedynku podczas trwania pikniku, a po zabawach z animatorem przyszedł czas na występ kabaretu wiejskiego EWG, czyli Eksportowego Wytworu Gminnego. Przez cały czas trwania pikniku swoje wozy strażackie prezentowało OSP Kwiatków.
Wśród gości przybyłych na piknik znaleźli się przedstawiciele władz samorządu gminnego Gminy Ostrów Wlkp., radni gminni i powiatowi oraz sołtysi okolicznych wiosek. Sponsorem imprezy był Powiat Ostrowski, a organizatorzy na realizację pikniku otrzymali dofinansowanie z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 16 lipiec 2018 08:29
Więcej w tej kategorii: « Festyn w Michałkowie Rajd rowerowy »

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas