Menu

Ostrzegamy przed bezpłatnymi badaniami

Ostrzegamy przed bezpłatnymi badaniami

Zaproszenie na bezpłatnie badanie lekarskie okazało sie w rzeczywistości nakłanianiem zgłoszonych osób do zakupu różnego rodzaju sprzętu paramedycznego.

Jak relacjonuje pani Irena Poprawa, mieszkanka Gorzyc Wielkich, która brała udział w tego typu spotkaniu: - Badania odbyły się w sali wiejskiej w Gorzycach Wielkich o godz. 9:00, ale osobom zarejestrowanym kazano przyjść 20 minut wcześniej, po czym zamknięto drzwi i już nikogo nie wpuszczano. Po badaniach, osobom młodszym dano wyniki i kazano opuścić salę, a emerytom i rencistom zabrano wyniki i rozpoczął się pokaz maty rehabilitacyjnej. Pani Irena twierdzi, że wszystko potoczyło się w tak szybkim tempie, że nikt się nie spostrzegł, że chodzi o jakiekolwiek naciąganie i oszustwo. - Nikt się nie spostrzegł, że przywieźli ze soba przedstawicielkę banku, która drukowała druki do wpłaty rat za zakup maty leczniczej oraz tygodniowego pobytu na turnusie rehabilitacyjnym. Przedstawiciele owej firmy mielu już gotowe umowy. Robili to tak szybko, żeby się nikt nie spostrzegł, co podpisał. Na koniec rozdawali maty rehabilitacyjne, rzekomo w prezencie - dodaje pani Poprawa. W ten sposób oszukanych zostało wielu seniorów. Handlowcy bezwzględnie wykorzystali ich problemy ze słuchem czy wzrokiem, wolny czas i nieświadomość prawną. Niestety, ale starsze osoby uczestniczące w tego typu spotkaniach nie zdają sobie sprawy z manipulacji, której zastali poddani podczas rzekomych badań.

Zapamiętaj:
• Jeśli otrzymasz zaproszenie na spotkanie (np. badanie, wykład) skontaktuj się z instytucją kierującą do nas zaproszenie czy jego rzeczywistym celem jest sprzedaż towarów lub usług.
• Nie podejmuj decyzji o zakupie czegokolwiek pod wpływem impulsu. Daj sobie więcej czasu na zastanowienie lub skonsultuj się z rodziną czy kimś bliskim.
• Decyzję o zakupie podejmij po sprawdzeniu towaru i porównaniu cen np. w Internecie. Towar, który jest dostępny dziś, będzie dostępny także jutro.
• Jeżeli rozmyślisz się po zawarciu umowy, masz prawo od niej odstąpić w ciągu 14 dni, wystarczy wysłać oświadczenie pocztą.

Komentarze   

0 #2 Irena 2018-08-10 13:19
:cry: Do pani sołtys nie można mieć pretensji , ponieważ sala jest wypożyczana każdemu , kto jej potrzebuje i za to płaci , ale na sali były osoby , które chyba wiedziały , że to zwykli naciągacze , a słowem się nie zdradzili i to do nich mam największy zal .
Cytować
+1 #1 xyz 2018-08-10 11:38
a gdzie w tym wszystkim była pani sołtys to przecież za jej zgoda napewnorobiono te badania i wpuszczono ich do sali ???????
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas