Menu

20-lecie istnienia Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich

20-lecie istnienia Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich

 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych spółka z o.o. w Gorzycach Wielkich świętuje 20-lecie istnienia firmy.

Jubileusz stał się okazją do podsumowań i planów na przyszłość. Przedsiębiorstwo powołano uchwałą ówczesnej Rady Gminy. Firma za zadanie otrzymała: pobór, dostarczanie i uzdatnianie wody, odprowadzanie i oczyszczanie ścieków. Gorzycki PUK powstał w marcu 1998 roku, a jego pierwszym prezesem został Piotr Kuroszczyk. Spółka przejęła majątek gminy, którym było 7 stacji uzdatniania wody wraz z gruntami. Podczas spotkania z okazji Jubileuszu nie zabrakło życzeń i gratulacji. Z wielkim sentymentem o początkach działalności spółki mówił wójt gminy Piotr Kuroszczyk, który wówczas został prezesem Przedsiębiorstwa. „Były to bardzo trudne czasy. Nie mogliśmy wówczas liczyć na pomoc z Gminy. W pierwszych latach tworzyliśmy własne struktury, rozpoczęliśmy remont przejętych obiektów, zmodernizowaliśmy posiadane stacje i wodociągi. Pracy było bardzo dużo, sprzętu nie mieliśmy właściwie wcale. Pracowaliśmy weekendami, bardzo często zdarzały się awarie. Spółka zatrudniała tylko czternastu pracowników. Dziś możliwości spółki są dużo większe. Przedsiębiorstwo może także liczyć na naszą pomoc.” – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk. W roku kiedy powołano do życia spółkę, PUK przejął niespełna 200 km sieci wodociągowej. Dziś to ponad 236 kilometrów obsługiwanej sieci wodociągowej, 110 kilometrów obsługiwanej sieci kanalizacyjnej, prawie 5800 punktów poboru wody, 9 stacji uzdatniania wody, 2 przepompownie wody i 46 przepompowni ścieków. Spółka zatrudnia dziś 23 pracowników. Prezesem spółki od lipca 2016 roku jest Marcin Siudziński, który zastąpił na tym stanowisku wieloletniego prezesa Andrzeja Matuszczaka. „Dzisiaj Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych to nie tylko produkcja wody, odprowadzanie ścieków, budowa sieci czy przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych chociaż z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania przyłączeniami z tego względu, że przybywa osób osiedlających się na terenie gminy Ostrów Wielkopolski.

Wykonujemy również inne prace zlecone przez gminę, miedzy innymi remonty szkół, przedszkoli, naprawy dróg gminnych, sprzątanie przystanków, montaż znaków drogowych. Najnowsza nasza działalność to wykaszanie terenów zielonych oraz poboczy dróg gminnych. W tym celu zakupiliśmy, w bieżącym roku, ciągnik rolniczy wraz z kosiarką bijakową na wysięgniku.

Chciałbym w tym miejscu podziękować Panu Wójtowi za dotychczasowa współpracę oraz wszystkim pracownikom Spółki za włożone zaangażowanie w pracę – dodam, że 1/3 pracowników jest z nami od powstania Spółki„ – podkreśla Marcin Siudziński, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich. Życzenia i gratulacje na ręce prezesa spółki Marcina Siudzińskiego złożyli: wójt gminy Piotr Kuroszczyk wraz z przewodniczącym rady Piotrem Śniegowskim, z-ca wójta Antoni Hadryś, Andrzej Matuszczak wieloletni prezes przedsiębiorstwa, obecni i byli pracownicy spółki, poszczególne rady nadzorcze, radne z Gorzyc Wielkich: Ewa Mierzwicka i Agnieszka Głowacka, sołtys Gorzyc Wlk. Maria Fórmańska, dyrektor gminnej biblioteki Dariusz Pryczak.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2684&akcja=artykul

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 15 październik 2018 10:44

Komentarze   

0 #2 Sandra 2019-03-16 01:48
It's fantastic that you are getting ideas from this paragraph
as well as from our discussion made at this place.


Feel free to visit my homepage ... Сialis: http://costofcial.com
Cytować
0 #1 Celina 2019-02-18 06:25
It's hard to find educated people for this subject, but you sound like you know what you're talking about!

Thanks

My page Сialis: http://costofcial.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas