Menu

Ruszyła kolejna oświatowa inwestycja. Tym razem, to budowa nowego przedszkole we Wtórku.

Ruszyła kolejna oświatowa inwestycja. Tym razem, to budowa nowego przedszkole we Wtórku.

 

We Wtórku ruszyła budowa przedszkola. Obiekt będzie jednokondygnacyjny, trzy oddziałowy.

Powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 400 metrów kwadratowych. Sale dla dzieci będą mieć powierzchnię ponad 66 metrów kw. każda, dodatkowo wybudowane zostaną: szatnie, wózkowania, pomieszczenia socjalne, hol, toalety ogólnodostępne dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz toalety wraz z prysznicami przy każdej sali dla dzieci. „Zmiana reformy systemu oświaty spowodowała, że musimy inwestować w wiele obiektów oświatowych. Do szkół wróciły siódme i ósme klasy, potrzebne są więc dodatkowe sale lekcyjne. Wspólnie z radnymi podjęliśmy zatem decyzję, że budujemy osobne przedszkola obok istniejących budynków szkół. I tak się będzie działo w kilku miejscowościach. Zaczęliśmy od Wtórku, jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego przedszkola w Topoli Małej, trwa rozbudowa zespołu szkolno – przedszkolnego w Łąkocinach. W ubiegłym roku taką inwestycję przeprowadziliśmy również w Słaborowicach. „ – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Nowe przedszkole wybudowane zostanie przed obecną szkołą podstawową. Obie placówki połączy korytarz. Posiłki dla dzieci przedszkolnych przygotowywane będą w istniejącej stołówce w szkole, która w ramach prac będzie przebudowana. Forma architektoniczna budynku jest prosta i nowoczesna. Została zaprojektowana na planie prostokątów, z podcieniami tworzącymi wejście do budynku. Całość przykryto dachem płaskim. Prosta i oszczędna w detal forma bryły tworzy zwartą całość. Elewacja frontowa charakteryzuje się prostym układem. W części środkowej znajduje się główne wejście do budynku. Elewację boczną zachodnią i wschodnią zaprojektowano z dużą liczbą przeszkleń, które zagwarantują prawidłowe doświetlenie oddziałów przedszkolnych.

Inwestycja pochłonie ponad półtora miliona złotych. Obiekt wraz z miejscami parkingowymi ma być gotowy do września tego roku. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski. Przetarg na budowę przedszkola wygrała w drodze przetargu ostrowska firma. W sumie złożono 13 ofert.

Wejście główne do szkoły, od momentu rozpoczęcia budowy mieści się od strony ulicy Szkolnej.

Więcej w tej kategorii: « Zmiany w handlu Święto seniorów »

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas