Menu

3. miejsce dla SP Gorzyce Wielkie w unihokeju

3. miejsce dla SP Gorzyce Wielkie w unihokeju

 

W szkole podstawowej w Gorzycach Wielkich rozegrano wczoraj wojewódzki finał w unihokeja. Impreza odbyła się w ramach XX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Na parkiecie spotkały się cztery najlepsze żeńskie drużyny, wyłonione podczas dwóch półfinałów. Gminę Ostrów Wielkopolski oraz region Południowej Wielkopolski reprezentowała drużyna z Gorzyc Wielkich. Dziewczyny zajęły 3. miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. O tytuł mistrza wielkopolski walczyły drużyny ze szkoły podstawowej: w Żytowiecku, Baranowie, Gorzycach Wielkich oraz szkoły podstawowej nr 1 w Kórniku. Droga do finału jest bardzo długa. Rozpoczyna się od eliminacji szkolnych, i kolejno gminnych, powiatowych, rejonowych, później są półfinały i finał. Półfinały odbyły się pod koniec roku. Jeden z Poznaniu, drugi w Gorzycach Wielkich. Do ścisłego finału przeszły po dwie drużyny z każdego półfinału. Mecze finałowe rozgrywane są w trzech tercjach, po 8 minut. Drużyna dziewcząt z SP Gorzyce Wielkie w meczu o finał przegrała 3:0 z drużyną z Kórnika. Dziewczyny zajęły 3.miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. Poza podium znalazła się SP w Baranowie. W meczu finałowym spotkały się: uczennice z SP Żytowiecko oraz SP nr 1 w Kórniku. Po trzeciej tercji wynik był remisowy 3:3. Sędzia dodał 5 kolejnych minut. Trzy sekundy przez zakończeniem czasu drużyna z Żytowiecka strzeliła bramkę, zdobywając tym samym przewagę i wygrywając mistrzostwa. Imprezę wsparła gmina Ostrów Wielkopolski. Obecny na rozgrywkach wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk gratulował zwycięskim drużynom, nie kryjąc radości z sukcesu SP Gorzyce Wielkie.

„Bardzo się cieszę, że drużyna z Gorzyc Wielkich tak pięknie promuje gminę Ostrów Wielkopolski na arenie sportowej Wielkopolski i Polski. Dziś gratuluję 3. miejsca i brązowego medalu. To ogromny sukces. „ – mówił wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Finałowe rozgrywki oglądała również radna Ewa Mierzwicka oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich Lucyna Piaskowska. Historia unihokeja w Gorzycach Wielkich sięga 2007 roku, kiedy odbyły się I Mistrzostwa Powiatu. Wygrały wówczas Gorzyce Wielkie. Co roku, od 2009 gorzycka szkoła organizuje mistrzostwa powiatu i rejonu. Powołano Uczniowski Klub Sportowy Refleks. W roku 2012 i 2013 drużyna z Gorzyc Wielkich wygrywa wielkopolską ligę. Za najlepszy sezon uważa ten w latach 2016/2017 kiedy chłopcy, juniorzy młodsi wywalczyli 6. miejsce w Polsce. Szkolną drużynę z wielkim sukcesem prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego i trener UKS Refleks Bogdan Smardz.

 

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 10 styczeń 2019 14:02

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas