Menu

Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała ostrowskiej policji 2 tysiące sztuk elementów odblaskowych

Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała ostrowskiej policji 2 tysiące sztuk elementów odblaskowych

 

Dwa tysiące elementów odblaskowych trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ich zakup sfinansowała Gmina Ostrów Wielkopolski, a konkretnie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

To kolejny tego typu zakup, który wspiera ostrowską policję. W poprzednich latach samorząd zakupił specjalistyczne narkotesty oraz walizkę z atrapami narkotyków.

Przekazane odblaski mają podwójny wymiar. Po pierwsze uczą najmłodszych bezpieczeństwa. To element zapewniający doskonałą widoczność, a - co za tym idzie - większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku. Po drugie znajdujące się na odblaskach hasło: Używkom mówię NIE! to element ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do uczniów. Odblaski trafią do najmłodszych mieszkańców naszej gminy, podczas specjalnych zajęć prowadzonych przez policję.

- Cieszę się, że możemy wesprzeć działania policji i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy. - podkreślał wójt gminy Piotr Kuroszczyk podczas uroczystego spotkania.

Oficjalne przekazanie odblasków odbyło się w Urzędzie Gminy. W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Piotr Kuroszczyk, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z przewodniczącą Marią Bera, kierownik Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim asp.sztab. Przemysław Jankowski oraz nadkom. Krzysztof Kula z Wydziału Prewencji ostrowskiej policji.

- Każdego roku Komisja wspiera policję, szczególnie wydział prewencji. W tym roku kupiliśmy elementy odblaskowe, o różnych kolorach i wielkości. Są opaski na rękę, elementy do zawieszenia na ubraniach, rowerach czy plecakach. W sumie wydaliśmy półtora tysiąca złotych. – podkreśla Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Komentarze   

0 #1 Anitra 2019-05-22 16:53
Hey There. I found your blog using msn. That is a very neatly written article.
I'll be sure to bookmark it and return to learn extra of your useful information. Thanks for the post.
I'll certainly return.

my webpage download: https://via-tremor-vt1723-driver-ydz.peatix.com/
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas